Vyhľadávanie

Riso

Keď v Tokiu roku 1946 Noboru Hayama zakladal firmu RISO KAGAKU, nevybral si názov náhodou. V japončine znamená „RISO“ „ideálny“ a „KAGAKU“ znamená „technológiu“. Hľadanie tohto technologického ideálu vykonáva každý deň tím pre výskum a vývoj. Vďaka zodpovednému prístupu zameranému na zvládnutie všetkých fáz výrobného procesu strojov je RISO stále pripravené ponúknuť tie najlepšie služby.

RISO sa snaží vytvárať jedinečné nové technológie v papierovej komunikácii prostredníctvom prístupu, ktorý zdôrazňuje produktivitu, znižovanie nákladov a univerzálnosť. Každý produkt, ktorý vyrába, poskytuje tieto výhody v rovnováhe, ktorá ponúka ideálne riešenie pre našich zákazníkov.


Objavte proces studenej tlače FORCEJET ™ vyvinutý spoločnosťou RISO

Spoločnosť RISO vyvinula svoju atramentovú technológiu FORCEJET ™, vysoko výkonný proces čiernej a farebnej tlače, na ktorom sú založené tlačiarne ComColor.

RISO tlačiarne využívajú pigmentové atramenty na báze oleja, ktoré na papieri rýchlo zasychajú a zabezpečujú stálosť výtlačku na svetle, vo vlhku aj teple. Táto technológia počas procesu tlače nevyžaduje žiadne tepelné dokončovanie výtlačkov. Statické atramentové hlavy sú usporiadané tak, aby zakrývali celú šírku tlače, takže jediné čo sa vo vnútri zariadenia pohybuje je papier.

Výsledkom tejto ultrarýchlej hárkovej tlače je najvyššia produktivita na svete: RISO ComColor GD s rýchlosťou až 160 str./min. a produkčne orientovaný model VALEZUS T2100, ktorý dokáže pri obojstrannej tlači dosahovať neuveriteľných 320 str./min.

Unikátny systém tlačových hláv a absencia tepelnej fixácie umožňujú strojom RISO efektívne potláčať aj poštové obálky.


Digitálne duplikátory Risograph

Digitálne duplikátory RISO sú navrhnuté tak, aby tlačili na veľmi širokú škálu médií, ktoré sa nedajú potlačiť bežnou technológiou. Duplikátor najskôr naskenuje dokument, alebo spracuje poslané tlačové dáta, ktoré následne digitálne reprodukuje na matricu. Táto matrica (predloha) je automaticky aplikovaná na tlačový valec, ktorý potom tlačí na papier vysokou rýchlosťou. Papier prechádza pod týmto tlačovým valcom rýchlosťou až 180 kópií za minútu, dokonca aj vo formáte A3. RISO duplikátory produkujú pozoruhodnú kvalitu a reprodukciu obrazu, vrátane rastrov a ostrých čiar. Obvykle tlačia jednou farbou, ale k dispozícií je aj model s možnosťou sútlače dvoch farieb naraz.

Risograph nepoužíva toner, ale tlačovú farbu podobnú paste, preto nepotrebuje žiadny zdroj tepla pre fixáciu obrazu na papieri. V okamihu, keď ho zapnete, je zariadenie pripravené na použitie.

Ak tlačíte viac výtlačkov z jednej predlohy, je pre Vás digitálny duplikátor Risograph ideálnym pomocníkom.


Trvalo udržateľná a zodpovedná tlač

Kvalitná konštrukcia strojov, s menším počtom častí ako u tradičných tlačiarní a kopírovacích strojov, umožnila pri tlačových riešeniach RISO zníženie počtu servisných zásahov.

Tlačiarne a multifunkčné zariadenia RISO sú šetrné k životnému prostrediu, neprodukujú teplo, nevyžarujú žiadny ozón ani mikročastice, čo znamená, že nie je potrebné žiadne špeciálne kompenzačné chladenie, alebo vetranie. Všetky zariadenia RISO sú navyše mimoriadne energeticky efektívne.

Výsledkom procesu tlače pigmentovým atramentom RISO na báze oleja a studenej tlače je, že tlačené hárky papiera sú studené, suché, úplne rovné a umožňujú bezproblémové knihárske spracovanie. Atrament nezostáva na povrchu výtlačku, tak ako to je pri tonerových zariadeniach, preto vplyvom tepla a tlaku nedochádza ani po dlhej dobe k zlepeniu hárkov.

Pigmentový atrament RISO na báze oleja neobsahuje vodu a vytlačený obraz je pri kontakte s vlhkosťou nerozpustný a ostáva trvalý. Atrament RISO vykazuje vynikajúcu svetelnú odolnosť, preto je táto tlačová technológia vhodná aj pre dokumenty, ktoré budú dlhodobo archivované.